przyciągaj napisy do punktów

Pytania dotyczące obsługi programu C-Geo V8 i kolejnych edycji
drelson
____
____
Posty: 190
Rejestracja: 15 kwie 2019, 15:01

przyciągaj napisy do punktów

Post autor: drelson »

Witam, u mnie ta opcja jak w temacie jest zawsze aktywna po utworzeniu nowego projektu/tabeli - tak ma być ? Może nie do końca rozumiem jak ona działa ale jeśli wstawiam opisy do punktów poleceniem "wstaw opis do wskazywanych punktów" opisy te wstawiają się gdziekolwiek nie kliknę na mapie, czy ta funkcja powinna działać tak że mogę wstawić opis tylko w jakimś punkcie czy działa tylko w pobliżu tego punktu ? Dziękuję
Asia T.
Team
Team
Posty: 733
Rejestracja: 10 mar 2015, 19:49

Re: przyciągaj napisy do punktów

Post autor: Asia T. »

drelson pisze: 21 paź 2024, 21:45 Witam, u mnie ta opcja jak w temacie jest zawsze aktywna po utworzeniu nowego projektu/tabeli - tak ma być ? Może nie do końca rozumiem jak ona działa ale jeśli wstawiam opisy do punktów poleceniem "wstaw opis do wskazywanych punktów" opisy te wstawiają się gdziekolwiek nie kliknę na mapie, czy ta funkcja powinna działać tak że mogę wstawić opis tylko w jakimś punkcie czy działa tylko w pobliżu tego punktu ? Dziękuję
Dzień dobry,
tak, funkcja jest domyślnie aktywna, ponieważ oczekujemy, że domyślnie tekst będzie przyciągany do punktu, natomiast jest ona ściśle zależna od dokładności opcji przyciągania oraz pozostałych funkcji przyciągania. Czyli po pierwsze im większa wartość w opcji przyciągania tym zakres przyciągania napisu do punktu będzie większy. Pamiętajmy też, że wpisana wartość dotyczy mm na ekranie, czyli dodatkowo wpływ ma tutaj skala mapy - inaczej będzie przyciągał się napis, jeśli okno mapy mamy zbliżone tylko do napisu i punktu, a inaczej jeśli widzimy więcej treści mapy. Trudno to trochę opisać, dlatego zamieszczam GIF'a ;)
tekst_przyc.gif
tekst_przyc.gif (919.37 KiB) Przejrzano 30 razy
Druga kwestia - przyciąganie tekstu działa w powiązaniu z pozostałymi funkcjami przyciągania - czyli tekst + przyciąganie do punktów przyciągnie tylko tekst do punktu z numerem, tekst + przyciąganie do punktów bez numeru przyciągnie tekst do punktów z @ itd.
ODPOWIEDZ