KSeF
KSeF
Czy Geoorganizer będzie zgodny z KSeF ( czy będzie możliwa integracja z tym nieszczęsnym systemem)?
Przyzwyczaiłem się do wystawiania faktur w tym programie - po kliknięciu na daną robotę od razu widzieliśmy faktury i ich status.
Nie chciałbym się przestawiać na inne rozwiązania ( no chyba żeby była taka konieczność).
Przyzwyczaiłem się do wystawiania faktur w tym programie - po kliknięciu na daną robotę od razu widzieliśmy faktury i ich status.
Nie chciałbym się przestawiać na inne rozwiązania ( no chyba żeby była taka konieczność).
Re: KSeF
Tak, dzisiaj będzie aktualizacja GeoOrganizera i C-GEO z modułem E-operatu, który także umożliwi wystawianie faktur przez KSeF.
Tu można już poczytać jak to będzie działać.
Tu można już poczytać jak to będzie działać.
Pozdrawiam Jurek B.
Re: KSeF
Witam, wystawiłem pierwszą fv do ksef przez program. Po konfiguracji i ustawieniu zgodnie z poradnikiem dałem zapisz i wyślij jednak fv się nie wygenerowała.
Ustaliłem że było błędne hasło i teraz moje pytanie czy mam ją przesyłać jeszcze raz czy poczekać aż zostanie dodana do KSEFU albo ją wykasować i zrobić nową ?
Ustaliłem że było błędne hasło i teraz moje pytanie czy mam ją przesyłać jeszcze raz czy poczekać aż zostanie dodana do KSEFU albo ją wykasować i zrobić nową ?
Re: KSeF
Proszę wprowadzić poprawne hasło, potem wywołać okno edycji faktury i wcisnąć przycisk Zapisz i wyślij do KSEF - dopiero wtedy faktura zostanie przesłana do KSEF.pomiar pisze: ↑23 kwie 2026, 11:43 Witam, wystawiłem pierwszą fv do ksef przez program. Po konfiguracji i ustawieniu zgodnie z poradnikiem dałem zapisz i wyślij jednak fv się nie wygenerowała.
Ustaliłem że było błędne hasło i teraz moje pytanie czy mam ją przesyłać jeszcze raz czy poczekać aż zostanie dodana do KSEFU albo ją wykasować i zrobić nową ?
Pozdrawiam Jurek B.
Re: KSeF
Dziękuję, a jest jakiś szybszy sposób na fakturę zbiorczą ? Do teraz robiłem tak że np na koniec miesiąca eksportowałem rozliczone roboty do xls i później wklejałem jako załącznik do faktury pod spodem. Istnieje jakaś opcja żeby zaznaczyć np. 10 pozycji i z nich wziąć kwotę rodzaj roboty i np inne pola identyfikujące jak działka i miejscowość i zrobić jedną fv zbiorczą ?
Re: KSeF
Dziękuję za odpowiedź. A jest opcja na taką fv zbiorczą żeby dodawać kilka robót na raz bo tak to muszę ręcznie wpisywać. Przy jednej czy dwóch robotach na raz to okej, ale zazwyczaj zbiera się tego 30-40 tematów na raz.
Re: KSeF
Proszę o sprawdzenie problemu. Wystawiłem fv gdzie jest nabywca z NIP-em i inny odbiorca z NIP-em. Wszystko okej a na KSEF nie ma odbiorcy, chociaż w programie mam
Re: KSeF
Czy zaznaczył Pan opcję JST przy odbiorcy w danych faktury? Jeśli nie, trzeba to włączyć, ale niestety faktura już wystawiona w KSEF może być skorygowana już tylko tam.
- Załączniki
-
- Zrzut ekranu 2026-04-28 184220.png (15.03 KiB) Przejrzano 1908 razy
Pozdrawiam Jurek B.
Re: KSeF
Okej, mało to czytelne żeby zaznaczyć ten checkbox. Mylące jest fakt że w programie fv się poprawnie wyświetla
Re: KSeF
W tej chwili program wysyła odbiorce do ksef tylko jesli jest to jednostka samorządu terytorialnego (JST) - inne przypadki nie są wysyłane.
pozdrawiam
grzes
grzes
Re: KSeF
Zgłaszam problem i to dość istotny.
Nie wiem czy to tylko nas dotyczy, czy też wszystkich,
Po wysłaniu faktury do KSEF w systemie państwowym jest widoczny dopisek - Faktura, o której mowa w art. 109 ust. 3d ustawy
Tak się oznacza faktury wydane do paragonów fiskalnych.
W wizualizacji generowanej przez program nigdzie nie jest to widoczne. W programie również nie ma opcji wyboru opcji faktura do paragonu.
Prawdopodobnie jest błąd gdzieś w XML (zaznaczone JPK V7 FP ).
Uświadomił mi to jeden z naszych kontrahentów.
Sprawdziłem, wszystkie faktury z kwietnia są tak wysłane do KSEF - oznacza to konieczność wystawienia faktur korygujących do wszystkich wystawionych przez nas faktur.
Nie wiem czy to tylko nas dotyczy, czy też wszystkich,
Po wysłaniu faktury do KSEF w systemie państwowym jest widoczny dopisek - Faktura, o której mowa w art. 109 ust. 3d ustawy
Tak się oznacza faktury wydane do paragonów fiskalnych.
W wizualizacji generowanej przez program nigdzie nie jest to widoczne. W programie również nie ma opcji wyboru opcji faktura do paragonu.
Prawdopodobnie jest błąd gdzieś w XML (zaznaczone JPK V7 FP ).
Uświadomił mi to jeden z naszych kontrahentów.
Sprawdziłem, wszystkie faktury z kwietnia są tak wysłane do KSEF - oznacza to konieczność wystawienia faktur korygujących do wszystkich wystawionych przez nas faktur.
Re: KSeF
Jeśli korzysta Pan z GeoOrganizera, proszę pobrać instalację testową programu, gdzie już poprawiliśmy ten błąd:
GeoOrganizer test
Jeśli z e-operatu, proszę poczekać do piątku, wtedy będzie dostępna aktualizacja C-GEO, również zawierająca poprawkę tego błędu.
GeoOrganizer test
Jeśli z e-operatu, proszę poczekać do piątku, wtedy będzie dostępna aktualizacja C-GEO, również zawierająca poprawkę tego błędu.
Pozdrawiam Jurek B.
Re: KSeF
Proszę posypać głowę popiołem i na przyszłość nie wrzucać aktualizacji która nie działa. Przez to muszę korygować faktury w ksefie bo nawet nr konta nie przechodzi przez system przed aktualizacją. Po aktualizacji to nawet boję się sprawdzić
Re: KSeF
Obecna aktualizacja E-operatu/GeoOrganizera wysyła nr kont do KSeF.
Na szczęście sam KSeF nie jest jeszcze wolny od dziur i nie jest w tym roku traktowany jako obowiązkowy rejestr faktur, więc my też naszymi błędami przy module komunikacji z KSeF tak bardzo się nie przejmujemy.
Pozdrawiam Jurek B.
Strona główna softline

