Automatyzacja powiązania z obiektem
Automatyzacja powiązania z obiektem
Przydałoby się aby obiekty z automatu wiązały się z najbliższym obiektem, np. EGB_ObiektTrwaleZwiazanyZBudynkiem
Re: Automatyzacja powiązania z obiektem
Tak właśnie się dzieje (pod warunkiem, że geometria obu obiektów ma wspólny przynajmniej jeden punkt) w utworzonym GML.
Pozdrawiam Jurek B.
Re: Automatyzacja powiązania z obiektem
ale jak by budynki po podziale przypisały by się do nowych działek do by było super, chociaż jakoś półautomatycznie.
Re: Automatyzacja powiązania z obiektem
To już należy do obowiązku geodety wykonującego podział, należy wskazać budynek i pod prawym klawiszem myszki wybrać Powiąż z obiektem, wybrać właściwą działkę i zatwierdzić.
Automatyczne powiązanie budynku do innej działki nie może być realizowane przez program, bo dzielona działka nie powinna być usuwana przez geodetę przed zatwierdzeniem podziału, taka czynność powinna być wykonana w ODGiK.
Pozdrawiam Jurek B.
Re: Automatyzacja powiązania z obiektem
Nierozumie, żeby wygenerować automatycznie wyk. zmian budynkowych, muszę wykonać powiązanie, które Pan opisał. Właśnie myślałem o takiej automatyzacji, to co robię odnośnie do każdej podzielonej działki miło by zrobić na przykład w sposób połącz budynki z nowymi działkami.
Re: Automatyzacja powiązania z obiektem
Ale podpory zlokalizowane np. 2m. od budynku już trzeba powiązać z ręki
Re: Automatyzacja powiązania z obiektem
Tak, chociaż to i tak bez sensu, bo każda kontrola będzie sygnalizować brak ich powiązania topologicznego z budynkiem. Dlatego albo powinien być skartowany np. nawis, albo nie kartować takich podpór, bo co to za podpora, która niczego nie podpiera.
Pozdrawiam Jurek B.
Re: Automatyzacja powiązania z obiektem
Przeważnie podpiera dach, którego się nie kartuje
Re: Automatyzacja powiązania z obiektem
§ 18. 2. Pole powierzchni zabudowy oblicza się na podstawie prostokątnego rzutu na płaszczyznę poziomą zewnętrznych
płaszczyzn ścian zewnętrznych kondygnacji przyziemnej budynku, a w budynkach posadowionych na filarach na podstawie
rzutu zewnętrznych płaszczyzn ścian zewnętrznych kondygnacji opartej na tych filarach.
Jeśli ten dach przykrywa kolejną kondygnację, należy wprowadzić blok budynku, jeśli nie, nie kartować podpór i nawisu.
Jeśli nawis jest umieszczony między kondygnacjami, wtedy kartujemy nawis i podpory, jeśli są:
- Załączniki
-
- Zrzut ekranu 2026-05-12 104043.png (121 KiB) Przejrzano 590 razy
Pozdrawiam Jurek B.
Re: Automatyzacja powiązania z obiektem
w większości przypadków, podpory muszę wiązać samodzielnie, załączam ostatni przypadek
- Załączniki
-
- Przechwytywanie.PNG (24.16 KiB) Przejrzano 365 razy
-
- Przechwytywanie.PNG (24.16 KiB) Przejrzano 365 razy
Re: Automatyzacja powiązania z obiektem
Tu pokazuję jak w podobnej sytuacji widać powiązanie w GML po eksporcie:
- Załączniki
-
- Zrzut ekranu 2026-05-27 150309.png (36.64 KiB) Przejrzano 351 razy
-
- Zrzut ekranu 2026-05-27 150132.png (529.26 KiB) Przejrzano 351 razy
Pozdrawiam Jurek B.
Strona główna softline

