Import plików eob (EwMapa)

Z C-Geo Wiki
Skocz do: nawigacja, szukaj
Import plików eob (EwMapa)
Kategorie Import/Eksport
Rozszerzenie dla pliku .eob
Powiązania Import GML (EwMapa)
Eksport do GML (EwMapa)

Import plików eob (EwMapa) - import plików eob generowanych w programie EwMapa przez PODGiK, gdy ten nie ma możliwości wydać plików w formacie GML. Umożliwia to odczyt danych z programu EwMapa11 i wyeksportowanie dla PODGIK-u pliku w formacie GML (nie ma możliwości wyeksportowania z powrotem pliku eob)

Import można przeprowadzić w następujący sposób:

  • Z listy projektów wybieramy Mój komputer i po rozwinięciu listy szukamy plików EOB, które otrzymaliśmy z ODGiK-u. Gdy już je odnajdziemy, klikamy na jednym z nich (zwykle pliki te rozbite są na trzy bazy : BDOT, GESUT i EGIB) prawym przyciskiem myszy i wybieramy Import plików EOB jak na rysunku poniżej.

Eob1.png


  • Program otwiera okno zakładania nowego projektu. Wybieramy tutaj zestaw kodów MapaZasadnicza oraz jeden z dwóch szablonów szablon_eob lub szablon_eob_z_mapa_zas - wybór zależy od tego, czy chcemy nowe obiekty rysować zgodnie ze standardami rozporządzenia o mapie zasadniczej i chcemy oddać do ośrodka prawidłowy plik GML (szablon_eob_z_mapa_zas), czy też nie jest nam to potrzebne (szablon_eob). Oba szablony są zarówno w wersji .sz, jak i .zmp.


Eob2.png


  • Kolejne pliki należy zaimportować do tabeli, która utworzyła się przy pierwszym imporcie. Wybieramy Plik -> Import -> EwMapa plik eob jak poniżej, i wybieramy kolejno pozostałe pliki.


Eob3.png


  • Po imporcie wszystkich plików możemy rysować nowe obiekty przy pomocy Edytora mapy obiektowej i odesłać plik do ODGiK-u jako GML lub innym formacie obsługiwanym przez EwMapę, jeśli tak zadecyduje ODGiK.

Poniżej przykład mapy w C-GEO utworzonej z zaimportowanych plików EOB.

Eob4.PNG