dla odmiany GML

Pytania dotyczące obsługi programu C-Geo V8 i kolejnych edycji
maciekwu
VIP
VIP
Posty: 1149
Rejestracja: 31 mar 2005, 19:17

dla odmiany GML

Post autor: maciekwu »

W opisie aktualizacji przy imporcie GML podana jest procedura "Plik-Otwórz"
Nie mogę u siebie znaleźć takiej możliwości (brak otwórz w menu plik). Posiadam moduł GML (informacja o programie) i najnowszą wersję.
W wykazie modułów do nabycia jest "Aktualizacja mapy zasadniczej GML" natomiast brak "GML" czy to są te same moduły?
W opisie aktualizacji jest informacja: "- ....dla korzystających z wymiany danych mapy zasadniczej w formacie GML, szczegółową instrukcję tej procedury,..." jak dostać się do tej instrukcji?
Awatar użytkownika
Jurek B.
Team
Team
Posty: 8192
Rejestracja: 16 lut 2005, 20:25

Re: dla odmiany GML

Post autor: Jurek B. »

Jeśli ma Pan opis aktualizacji C-GEO, to w opisie jego aktualizacji (https://softline.geo.pl/index.php/aktualizacje) nie ma takiego ciągu znaków: "Plik-Otwórz"
Sama funkcja Plik-Otwórz występuje nie w C-GEO ale w aplikacji C-GML i rzeczywiście służy do importu GML.
W C-GEO z modułem Aktualizacji mapy zasadniczej w formacie GML (czasem zwanym potocznie "modułem GML") import pliku GML odbywa się zgodnie z naszymi instrukcjami i innymi materiałami przez Plik-Import-GML Mapa Zasadnicza 2021, lub ...2015.
Co do instrukcji w opisie aktualizacji C-GEO - to w tym akapicie (chodzi o ten akapit:
Zrzut ekranu 2023-10-10 122716.png
Zrzut ekranu 2023-10-10 122716.png (65.46 KiB) Przejrzano 859 razy
jest link do instrukcji:
https://softline.geo.pl/pdf/Aktualizacj ... rukcja.pdf
Pozdrawiam Jurek B.
maciekwu
VIP
VIP
Posty: 1149
Rejestracja: 31 mar 2005, 19:17

Re: dla odmiany GML

Post autor: maciekwu »

Bardzo dziękuję
kouczan
____
____
Posty: 215
Rejestracja: 31 paź 2010, 12:36

Re: dla odmiany GML

Post autor: kouczan »

Nie chcę zakładać nowego tematu, a mam pytanie o kartowanie w gmlu. Mianowice, czy dla poprawności wykonania pliku gmlu, ma znaczenie czy pikiety po których rysuję obiekt są w tabeli z zaimportowanym plikiem gml, czy mogę podłączyć sobie pomiar jako mapę w tle i rysować po pikietach z mapy w tle (one i tak powinny się zaczytać do mojej tabeli roboczej)?
Pozdrawiam
Asia T.
Team
Team
Posty: 703
Rejestracja: 10 mar 2015, 19:49

Re: dla odmiany GML

Post autor: Asia T. »

kouczan pisze: 08 lis 2023, 11:24 Nie chcę zakładać nowego tematu, a mam pytanie o kartowanie w gmlu. Mianowice, czy dla poprawności wykonania pliku gmlu, ma znaczenie czy pikiety po których rysuję obiekt są w tabeli z zaimportowanym plikiem gml, czy mogę podłączyć sobie pomiar jako mapę w tle i rysować po pikietach z mapy w tle (one i tak powinny się zaczytać do mojej tabeli roboczej)?
Pozdrawiam
Jak najbardziej można tak robić, proszę tylko pamiętać o właściwym przyciąganiu do punktów.
kouczan
____
____
Posty: 215
Rejestracja: 31 paź 2010, 12:36

Re: dla odmiany GML

Post autor: kouczan »

Dziękuję za potwierdzenie.
ODPOWIEDZ