Komunikaty walidatora GML: Różnice pomiędzy wersjami

Z C-Geo Wiki
Skocz do: nawigacja, szukaj
(Utworzono nową stronę "Konieczność eksportowania danych do formatu GML, oznacza także przechodzenie przez walidację pliku i nauczenie się interpretowania komunikatów walidatora. Te info...")
 
Linia 10: Linia 10:
 
albo ostatecznie możemy też sami wpisać te przestrzenie nazw w oknie eksportu  
 
albo ostatecznie możemy też sami wpisać te przestrzenie nazw w oknie eksportu  
 
do GML.
 
do GML.
 +
 +
[[Plik:w1.png]]
  
 
Tyle, że wtedy musimy je sami znać, otrzymać w ośrodku
 
Tyle, że wtedy musimy je sami znać, otrzymać w ośrodku

Wersja z 11:07, 21 gru 2016

Konieczność eksportowania danych do formatu GML, oznacza także przechodzenie przez walidację pliku i nauczenie się interpretowania komunikatów walidatora. Te informacje o błędach są pisane językiem trudnym nawiązującym do pojęć informatycznych i trudno często zrozumieć o co właściwie chodzi. Zamieszczamy więc poniżej przykłady interpretacji kilku takich komunikatów błędów.

1. Operator musi określić teryt dla lokalizacji pracy. Jest on używany do tworzenia identyfikatorów obiektów. Brak skutkuje komunikatami odnoszącymi się do przestrzeni nazw. Teryt wpisujemy na etapie zakładania tabeli w C-Geo, albo ostatecznie możemy też sami wpisać te przestrzenie nazw w oknie eksportu do GML.

W1.png

Tyle, że wtedy musimy je sami znać, otrzymać w ośrodku albo przeczytać na oficjalnym wykazie zarejestrowanych baz. Wygodniej jest pozostawić tę sprawę programowi i wpisać teryt, reszta zrobi się sama.

2. Każdy błąd który ma składnię zbliżoną do poniższej oznacza, że jakiś atrybut nie został wypełniony, a powinien być. Przykładowo:

Analiza składni elementu '{urn:gugik:specyfikacje:gmlas:bazaDanychObiektowTopograficznych500:1.0}zrodlo' o wartości nie powiodła się ;BDZ_BudowlaZiemna.21

Tam między apostrofami powinno coś być, a nie ma. Czyli zaglądamy do pliku gml szukamy obiektu o wskazanym w komunikacie id (czyli gml:id="BDZ_BudowlaZiemna.21") i tam poniżej widzimy, że jest <bdz:zrodlo></bdz:zrodlo> W C-Geo identyfikujemy właściwą budowlę ziemną, w oknie danych wybieramy z listy właściwe źródło np. pomiar na osnowę. Po ponownym utworzeniu gml'a we właściwym miejscu pojawi się taki wpis <bdz:zrodlo>pomiarNaOsnowe</bdz:zrodlo>