GeoOrganizer: Różnice pomiędzy wersjami

Z C-Geo Wiki
Skocz do: nawigacja, szukaj
Linia 19: Linia 19:
 
[[Plik:geoorganizer.png|1000px]]
 
[[Plik:geoorganizer.png|1000px]]
  
=== Instalacja serwera ===
+
=== Instalacja ===
 +
 
 +
Instalujemy program . Mamy do wyboru:
 +
 
 +
 
 +
==Instalacja wersji jednostanowiskowej==
 +
 
 +
W przypadku instalacji wersji jednostanowiskowej program i baza danych instalowana jest na stanowisku instalacji
 +
Plik z danymi nazywa się ROBOTY.GEO i instalowany jest w katalogu
 +
 
 +
==Instalacja wersji wielostanowiskowej==
 +
 
 +
==Instalacja serwera==
 +
 
 +
 
  
 
[[Kategoria:Wszystkie hasła]]
 
[[Kategoria:Wszystkie hasła]]

Wersja z 12:48, 9 lis 2020

Opis programu

Program GeoOrganizer - służy do zarządzania dokumentacją tworzoną podczas robót geodezyjnych, a w szczególności do wspomagania zgłaszania robót według nowych zasad.

Przy pomocy GeoOrganizera zakładamy i prowadzimy bazy: adresatów zgłoszenia (ośrodków), klientów, właścicieli działek, wykonawców (mniej istotne jeśli mamy jednoosobową działalność ale przydatne w większej firmie). Do prowadzenia korespondencji oprócz listy odbiorców dostępne są zakładki pozwalające na adresowanie kopert i utworzenie książki nadawczej.

Podobnie jest z automatyzacją różnych czynności. Program jest tym bardziej efektywny im więcej mamy typowych szablonów i wpisów gotowych do użycia. Przy tworzeniu dokumentów stosujemy słowniki rodzaju zgłaszanych prac, miejscowości i ulic. Możemy tworzyć własne dokumenty z szablonów, pobierać je z bazy dokumentów udostępnianych przez użytkowników programu. Dzielenie się własnymi wzorami dokumentów powinno być przydatne, gdyż jak wiemy, wzory z rozporządzeń to jedno, a warianty tych dokumentów stosowane w różnych powiatach, to druga sprawa.

Oczywiście w danej pracy możemy też gromadzić dowolne dokumenty w różnych formatach, chociażby pdf oraz zdjęcia i skany.

Jeśli poza wydrukowaniem zgłoszenia chcemy gromadzić obszerniejszy zestaw informacji o robocie, to poza zbieraniem danych opisowych, możemy posłużyć się informacją w formie graficznej. Wystarczy wprowadzenie numeru teryt w robocie aby właściwy obręb mógł być pokazany w Google Maps. Poza tym roboty z zasady powiązane są z działkami o których informacje wprowadzimy nie tylko ręcznie ale pozyskamy z pliku SWDE, zestawu punktów albo podkładu z dowolnego serwera WMS.

Dla wykonawców, którzy poza tworzeniem dokumentów geodezyjnych chcą kontrolować inne aspekty zlecenia, wprowadzamy możliwość wpisywania kosztów oraz fakturowania robót a także terminarz, który jest powiązany z kalendarzem Google.

Jeśli chodzi o stronę techniczną działania programu, to warto wiedzieć, że baza danych może być instalowana lokalnie, na jednym stanowisku komputerowym, ale jeśli chcemy mieć dostęp do niej w firmie z różnych stanowisk, to bazę możemy zainstalować jako serwer.

Geoorganizer.png

Instalacja

Instalujemy program . Mamy do wyboru:


Instalacja wersji jednostanowiskowej

W przypadku instalacji wersji jednostanowiskowej program i baza danych instalowana jest na stanowisku instalacji Plik z danymi nazywa się ROBOTY.GEO i instalowany jest w katalogu

Instalacja wersji wielostanowiskowej

Instalacja serwera