Dodawanie nowej pracy w GeoOrganizer/e-Operat

Z C-Geo Wiki
Skocz do: nawigacja, szukaj

W oknie dodawania nowej pracy dostępnych jest kilka zakładek w których uzupełniane są informacje o pracy geodezyjnej

  • Dane ogólne – w oknie znajdują się wszystkie podstawowe dane o pracy geodezyjnej takie jak: identyfikator zgłoszenia, informacje o wykonawcy, kierowniku prac i zleceniodawcy, ważne daty oraz położenie przedmiotu opracowania, które można uzupełnić automatycznie klikając w trzy kropki w sekcji Położenie, TERYT. W prawej części okna znajduje się sekcja Etapy w której można dodawać kolejne zadania do wykonania podczas realizacji pracy. Więcej na temat w artykule e-Operat/GeoOrganizer - harmonogram pracy. Informacje o tworzeniu słowników dla wykonawców, zleceniodawcy, ośrodka dokumentacji znajdują się a artykule GeoOrganizer.

DodawaniePracy2.png

Więcej o dodawaniu nowej pracy oraz działaniu całego modułu obejrzeć można w filmie [1].

  • Dane dodatkowe – możliwość dodania dowolnych informacji. Możliwość zdefiniowania nowego pola, które można wyświetlić w tabeli głównej prac geodezyjnych. Dostępne są również zmienne z miejscowością, która będzie się pojawiać w dokumentach przy dacie oraz informacje o prowadzącym pracę.
  • Działki – dodawanie informacji o działach oraz ich właścicielach które później mogą zostać wykorzystane do przygotowania korespondencji seryjnej. Działkę można dodać, zmodyfikować i usunąć ręcznie za pomocą przycisków DodajEdytujUsun.png lub zaimportować z pliku SWDE lub GML klikając w opcję Import SWDE, GML. Działce można nadać status przedmiot prac, wówczas za pomocą przycisku Oznacz działki sąsiednie działką sąsiadującym zostanie automatycznie dodany status.

DodawaniePracyDzialki.png

  • Punkty – punkty przypisane do pracy można dodawać ręcznie, wklejając punkty ze schowka lub importując z przygotowanego pliku tekstowego lub XLS. W zakładce Narzędzia dostępna jest również opcja Importuj zaznaczone punkty z aktywnej tabeli C-Geo, która automatycznie zaimportuje wszystkie zaznaczone w tabeli roboczej punkty.
  • Koszty – możliwość stworzenia słownika najczęściej ponoszonych kosztów podczas wykonywania prac geodezyjnych. W każdej pracy można korzystać z utworzonego słownika dodając do listy kosztów kolejne pozycje i uzupełniać słownik o nowe koszty.
  • Notatki – miejsce na wszelkie inne uwagi dotyczące pracy geodezyjnej.
  • Obmiar – możliwość stworzenia listy obmiarów niezbędnych do wykonania kosztorysu. Konfiguracja stworzona w jednej pracy będzie również dostępna w innych.
  • Kosztorys – możliwość dodania nowych pozycji do kosztorysu oraz wybranie nazwy czynności z przygotowanego słownika nazw pozycji do kosztorysu. Słownik ten można modyfikować oraz dodawać nowe pozycje.
  • Czas pracy – tworzenie listy z czasem pracy dla kolejnych czynności wykonywanych przez pracowników. Możliwość tworzenia słownika czynności oraz pracowników. Z poziomu zakładki Terminarz konkretnej pracy istnieje możliwość przesłania etapu do zakładki Czas pracy.

TerminarzCzasPracy.png

  • Historia – zapis daty zmian statusu pracy geodezyjnej.


Opis całego modułu GeoOrganizer/e-Operat w artykule GeoOrganizer

==