Klucz sprzętowy HASP

hasp2
Cena sprzedaży 246,00 zł
Cena sprzedaży bez VAT 200,00 zł
Podatek 46,00 zł
Price / kg:
Opis

Standardowa licencja C-GEO (a także C-GML) umożliwia pracę na jednym komputerze i ma wbudowane zabezpieczenie licencji poprzez automatyczną rejestrację na serwerze licencji
C-GEO. Przy pierwszym włączeniu programu, wymagana jest właśnie taka rejestracja licencji. Umożliwia ona pracę w C-GEO bez ograniczeń wersji demonstracyjnej (np. max. 50 punktów
w bazie danych, brak eksportów, wydruki ze znakiem wodnym „demo”, itd.).

Po rejestracji programu, nie ma możliwości pracy w C-GEO na innym komputerze bez uprzedniego wyrejestrowania licencji na dotychczasowym komputerze przez użytkownika w programie C-GEO (Pomoc-Rejestracja programu: Anuluj licencję).

 

Zarówno do rejestracji jak i wyrejestrowania licencji niezbędny jest dostęp do Internetu. Takie operacje użytkownik może wykonywać samodzielnie i wielokrotnie, na różnych komputerach, pod warunkiem, że zainstalowane jest na nich C-GEO i umieszczono w katalogu programu plik licencji c-geo.dat.

 

Jeżeli komputer z C-GEO nie ma dostępu do Internetu z różnych względów (bezpieczeństwa, ograniczeń technicznych, braku zasięgu), co uniemożliwia rejestrowanie licencji C-GEO w sposób standardowy – przez Internet, można rozważyć zakup klucza HASP i zmianę typu rejestracji licencji z „internetowej” na „sprzętową”.

 

Klucz HASP (urządzenie wielkości pendrive – około 3 cm długości) umieszczany w porcie USB jest alternatywnym nośnikiem licencji C-GEO.

 

Fizyczny nośnik licencji może być jednak w pewnych przypadkach niewygodny z powodu:

- ryzyka zagubienia,

- kradzieży,

- uszkodzenia klucza lub portu USB przy pracy w warunkach „polowych”,

- zablokowanego programowo, sprzętowo, lub utrudnionego dostępu do portów USB komputera. Pozostawienie klucza np. na komputerze biurowym uniemożliwi pracę w domu, itp. Dlatego przez zmianą sposobu licencjonowania na klucz sprzętowy należy ocenić, czy jest to optymalne i lepsze rozwiązanie od tego dostępnego standardowo, czyli licencji rejestrowanej online.

 

Kupując klucz HASP do C-GEO wraz z automatyczną rezygnacją z rejestracji licencji online, użytkownik otrzymuje klucz HASP USB drogą pocztową, a przez e-mail lub pocztą (np. na CD) nowy plik licencyjny c-geo.dat (do zapisania w katalogu C-GEO), stanowiący komplet
z zakupionym kluczem HASP.

Dotychczasowy plik licencji c-geo.dat (powiązany z licencją online), jest unieważniany zdalnie na serwerze licencji C-GEO. Użytkownik programu powinien go wówczas usunąć z katalogu C-GEO
i zastąpić nowym plikiem licencji c-geo.dat otrzymanym do zakupionego klucza HASP.

Wówczas licencja C-GEO nie jest już rejestrowana online: działa, gdy w porcie USB jest umieszczony klucz HASP.

Najczęściej wymagana jest także instalacja sterownika (programu) niezbędnego by klucz HASP był wykryty przez Windows. Sterowniki te są dostępne do pobrania w serwisie Softline . Po pobraniu pliku, należy go uruchomić, a po zakończeniu instalacji umieścić klucz HASP w porcie USB i włączyć C-GEO. Klucz HASP jest poprawnie zainstalowany, gdy świeci się czerwona dioda na kluczu.

Po włączeniu C-GEO przy wpiętym w USB kluczu, nie ma już potrzeby rejestrowania programu (Pomoc-Rejestracja programu).

 Jeżeli zachodzi potrzeba przenoszenia licencji C-GEO między różnymi komputerami, wystarczy na używanych komputerach zainstalować C-GEO, zapisać w katalogu programu otrzymany plik licencji c-geo.dat przeznaczony do pracy z kluczem HASP i powtórzyć czynności opisane

w poprzednim akapicie. Po instalacji sterownika HASP i umieszczeniu klucza w porcie USB – program na tym komputerze będzie działał w trybie licencjonowanym.

Gdy uruchomione zostanie C-GEO na komputerze bez wpiętego do USB klucza HASP, program będzie działał w trybie demonstracyjnym (z ograniczeniami funkcjonalności).

Klucz USB będzie prawidłowo działał pod Windows XP/Vista/7/8/10/11 (32 i 64 bit).

W razie wątpliwości zalecamy przez zamówieniem klucza HASP kontakt z naszym biurem sprzedaży lub serwisem.

Uwaga!!!  Do jednej licencji C-GEO można zakupić jeden klucz HASP.

Zakupienie klucza HASP unieważnia licencję rejestrowaną online, czyli nie ma możliwości by dotychczasowa licencja, zarejestrowana online działała niezależnie od licencji z kluczem HASP.

W przypadku zagubienia lub utraty klucza nie jest możliwy ponowny zakup samego klucza - należy zakupić nową licencję C-GEO. 

Klucz jest objęty roczną gwarancją. 

W przypadku uszkodzenia klucza, należy zakupić nowy klucz, odsyłając uszkodzony (prosimy wcześniej o kontakt telefoniczny z nami).

(warunki licencjonowania C-GEO)