Instalacja programu

Z C-Geo Wiki
Skocz do: nawigacja, szukaj

Instalacja

Najnowsza i starsze wersje programu znajdują się na naszej stronie w dziale "Do pobrania - C-GEO" [1] Po pobraniu pliku setup.exe uruchamiamy go i przystępujemy do instalacji

Domyślnie program C-Geo zostanie zainstalowany w folderze C:\C-GEO. Zalecamy instalację programu w głównym katalogu dowolnego dysku lokalnego. Instalacja np. w katalgu program files nie jest zalecana gdyż tam są instalowane programy windowsowe.

Po zainstalowaniu programu, przy pierwszym uruchomieniu C-GEO, klikając na ikonkę skrótu programu, powinno się wybrać prawym klawiszem myszki opcję "Uruchom jako administrator". Operację uruchomienia jako administrator wykonujemy raz. Potem już uruchamiamy C-GEO normalnie z ikonki Informacje odnośnie ustawienia C-GEO w Windows opisane są TU:[2]


Eja.jpg


Zainstalowany program bez pliku licencji (cgeo.dat) jest wersją demo. Pełna funkcjonalność programu jest po otrzymaniu takiego pliku przy zakupie programu. Wersja DEMO ma ograniczenie do 50 punktów w bazie, brak drukowania i ograniczenia w modułach. Plik c-geo.dat po zakupie wgrywamy do głównego katalogu programu.

Aktualizacja

Jeżeli posiadamy już C-GEO i chcemy dokonać jego aktualizacji to pobieramy plik aktualizacyjny z naszej strony [3] i instalujemy do tego samego katalogu gdzie mamy zainstalowany program. W C-GEO - pomoc - o programie mamy informację do kiedy jest możliwa aktualizacja. Wystarczy pobrać i zainstalować najnowszą możliwą aktualizację. Czyli jeżeli dostęp do aktualizacji kończy się np 22-08-2020 to pobieramy plik aktualizacji 8.13.06.08 z dnia 2020-06-08. Każdy plik aktualizacyjny ma wszystkie zmiany poprzednich plików.

Rejestracja

Po instalacji programu i uruchomieniu dokonujemy jego rejestracji [4]