Kontrola punktów

Z C-Geo Wiki
Skocz do: nawigacja, szukaj
Kontrola punktów
Kategorie Tabela współrzędnych
Ścieżka w programie Tabela -> Kontrola współrzędnych
Powiązania Porównywanie współrzędnych


Kontrola punktów - funkcja umożliwiająca kontrolę punktów o takich samych współrzędnych lub położonych blisko siebie podczas pracy na tabeli współrzędnych Użytkownik może podać promień poszukiwania punktów lub wstępnie przesiać prostokątem punty, które będą służyły do wyszukiwania najbliższych. W wyniku działania tej opcji uzyskujemy listę wszystkich punktów spełniających wybrane kryteria. Istnieje możliwość usunięcia punktów powtarzających się lub punktów położonych blisko siebie.

Istnieje również możliwość uśrednienia znalezionych grup punktów z możliwością zapisu średnich współrzędnych do tabeli jako nowy punkt.

Ponadto wyszukane grupy punktów można zaznaczyć z użyciem klawiszy <Shift> lub <Ctrl> i przesłać je do modułu Porównywanie współrzędnych


Kontrola punktów

W aktualizacji ze stycznia 2018 roku pojawiła się opcja Porównaj z zaznaczonymi, co oznacza, że po podaniu promienia uzyskujemy grupy punktów znajdujące się w obrębie tego promienia względem zaznaczonych punktów w tabeli. W tym przypadku program wyszukuje punkty z całej tabeli współrzędnych.


Porownaj z zaznaczonymi.PNG