Kategoria:Paski narzędzi

Z C-Geo Wiki
Skocz do: nawigacja, szukaj

Zbiory różnych narzędzi dostępnych w paskach zaczepionych w oknie mapy. Dostosowanie pasków narzędzi do własnych potrzeb- można wybrać, które z pasków narzędzi mają być wyświetlane na mapie. Można je także odpowiednio modyfikować i umieszczać w dowolnym miejscu na mapie bądź na jej ramce. Dopuszcza się także tworzenie i modyfikowanie własnych pasków ze skrótami do najbardziej potrzebnych narzędzi. Możliwe jest blokowanie pasków na poszczególnych krawędziach ekranu. Jeśli zdarzy się, że w trakcie pracy któryś z pasków zniknie, to możemy użyć przycisku Przywróć i odtworzyć „fabryczny” wygląd interfejsu programu.

Ścieżka w programie -> Opcje -> Paski narzędzi


Widok okna ustawień pasków narzędzi


Istnieje również możliwość utworzenia własnego paska narzędzi, na przykład zebrania w jeden pasek najczęściej używanych ikon. Nowy pasek dodaje się zielonym plusikiem [1], następnie wpisujemy jego nazwę i zatwierdzamy - pojawia się on na liście pasków po lewej stronie. W kolejnym kroku możemy również zielonym plusikiem [3] wybierać z listy po prawej stronie ikony, które chcemy mieć w naszym pasku. Pojawiają się one na liście pośrodku. Klikamy Zastosuj i pojawia nam się nasz gotowy pasek.


Paski narzedzi tworzenie.PNG


Ustawienia pasków ikon są pamiętane w rejestrze Windows. Jeśli więc chce się zapamiętać ustawienia pasków, można uruchomić regedit i wybrać opcję Plik > Eksportuj stojąc na HKEY_CURRENT_USER\Software\Softline\CGeo\ToolBars